• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم افغانستان

پرچم افغانستان
رنگ ها: مشکی، قرمز، سبز، سفید
تاریخ ثبت پرچم: 8/19/2013

خرید پرچم افغانستان و مشخصات آن

فروش پرچم افغانستان در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی افغانستان در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده افغانستان در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز افغانستان در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم افغانستان با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم افغانستان

پرچم افغانستان  طراحی بسیار جالبی دارد و معانی نمادین عمیقی در طراحی این پرچم استفاده شده است. رنگ های به کار رفته در این پرچم بیانگر خصوصیات و تاریخ کشور افغانستان هستند. این رنگ ها نمادی از خون های ریخته شده در جریان جنگ استقلال طلبی افغانستان، مذهب و شکوفایی کشور و روزگار تیره و تار این کشور در گذشته هستند. نماد ملی این کشور نشان دهنده ی مذهب اسلام است و با استفاده از عبارت عربی به کار رفته در این نماد، ذکر الله اکبر نیز در پرچم جای گرفته است. 

رنگ های پرچم افغانستان

این پرچم از سه ستون عمودی تشکیل شده است. رنگ های به کار رفته در پرچم، رنگهای سیاه، سبز و قرمز هستند. رنگ سیاه در این پرچم یادآور گذشته پر فراز و نشیب این کشور است. رنگ سبز نمادی از اسلام و شکوفایی کشور است و رنگ قرمز یادآور خون شهدایی است که در را به استقلال رسیدن افغانستان ریخته شده است.

نماد ملی این کشور هم در مرکز پرچم و با رنگ سفید جای گرفته است. در این نماد تصویر یک مسجد و منبر در کنار دو پرچم ملی مشاهده می شود. در این نماد در کنار نام افغانستان تاریخ به استقلال رسیدن این کشور در سال 1919 نیز قید شده است، تکبیر الله اکبر و عبارت شهادتین هم در بخش بالایی نماد قرار گرفته است. 

تاریخچه پرچم افغانستان

اولین پرچم کشور افغانستان در سال 1709 و در زمان سلطه سلسله هوتکیان روی کار آمد. از آن زمان این کشور 26 پرچم متفاوت داشته است. پرچم این کشور در طول قرن بیستم 19 مرتبه تغییر پیدا کرده است که این رکورد بین کشورهای جهان بی سابقه است. اغلب پرچم های این کشور از جمله پرچم فعلی افغانستان از سه رنگ قرمز، سیاه و سبز در طراحی خود استفاده کرده بودند.

اولین پرچم این کشور کاملا با رنگ سیاه طراحی شده بود. نماد ها در قرن بیستم به پرچم اضافه شد. رنگ های سیاه، قرمز، سبز و سفید در سال 1928 به پرچم افزوده شدند. البته آن پرچم مدت زیادی مورد استفاده قرار نگرفت چرا که نماد به کار رفته در پرچم تغییر کرد. پرچم این کشور پس از این تغییرات در طی سال های بعد نیز هر چند سال دستخوش تغییراتی بوده است و بسیاری از طراحی ها تنها به مدت یک سال مورد استفاده شدند. طراحی فعلی پرچم افغانستان از سال 2013 به عنوان پرچم ملی کشور تعیین شده است.

حقایقی درباره پرچم افغانستان

کشور افغانستان از اوایل قرن 18 تا به امروز 26 پرچم متفاوت در تاریخچه خود داشته است.

پرچم فعلی این کشور در میان پرچم های طراحی شده برای این کشور، یکی از چهار پرچمی است که در طراحی خود یک بنا را به تصویر کشیده است.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page