• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم اوگاندا

پرچم اوگاندا
رنگ ها:مشکی،زرد،قرمز،سفید،خاکستری
تاریخ ثبت پرچم: 1962/9/10

خرید پرچم اوگاندا و مشخصات آن

فروش پرچم اوگاندا در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی اوگاندا در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده اوگاندا در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز اوگاندا در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم اوگاندا با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم اوگاندا

در هر طرح و رنگ پرچم اوگاندا نمادی وجود دارد. سه رنگی که در این پرچم وجود دارد، سمبلی از مردم آفریقا است. خورشیدی که بالای سر آفریقا می درخشد و نشان از برادری و رابطه مردم آفریقا دارد.پرنده درنای خاکستری رنگ نیز در وسط پرچم نماد ملی اوگاندا بوده و این نماد به عنوان نشان نظامی در اوگاندا و در دورانی که تحت سلطه انگلیس بودند، استفاده میگردیده است. نماد پرنده درنا به علت طبیعت آرام این پرنده انتخاب شده است، اما حرکت پای رو به جلو درنا نشان از حرکت و پیشرفت اوگاندا دارد.

رنگ های پرچم اوگاندا

در پرچم اوگاندا سه رنگ اصلی وجود دارد. زمینه پرچم متشکل از شش نوار افقی در رنگ های مشکی، زرد و قرمز است. هر کدام از این رنگ ها به طور مساوی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و دو مرتبه تکرار گردیده اند. همچنین از رنگ سفید برای طراحی دایره وسط در بالای نوارهای افقی استفاده شده است.
در داخل دایره مرکزی پرنده درنای خاکستری وجود دارد که در روبروی قسمت بالابر قرار گرفته است. رنگ های به کار رفته در درنا شامل خاکستری، قرمز، زرد و سیاه می باشد. نوارهای سیاه رنگی که در پرچم مشاهده می کنید، نمایانگر مردم آفریقا، نوارهای زرد نماد خورشید و نوارهای قرمز نشان از برادری و اخوت مردم آفریقا دارد.

تاریخچه پرچم اوگاندا

در وقت حاکمیت حزب دموکرات برای اولین بار طرح پرچمی به اوگاندا پیشنهاد شد. این طرح  پیشنهاد شده دارای نوارهای عمودی آبی، سبز و زرد رنگ بود و پرنده درنا زرد را در مرکز نشان می داد. اما در اوایل سال 1960 زمانی که حزب دموکرات در انتخابات شکست خورد ،طرح پرچم پیشنهادی پرچم رد شد. در آن زمان انجمن مردم اوگاندا که برای حاکمیت کشور برگزیده شده بودند، طرح فعلی را بر اساس پرچم خودشان پیشنهاد کردند. این پرچم توسط وزیر دادگستری، به نام گریس ایبین گیرا طراحی شده است. انگلیسی ها طح پرچم را پذیرفتند و در سال 1962 به طور رسمی تصویب شد و در آن زمان اوگاندا استقلال خود را از انگلیسی ها پس گرفت.

حقایقی درباره پرچم اوگاندا

از سال 1914 تا 1962 پرچمی که در اوگاندا مورد استفاده قرار میگرفت دارای نشان مقدس انگلیس یا همان نماد ملی درنای خاکستری بود.

پرچم اوگاندا رسما در 9 اکتبر ،روز استقلال کشور اوگاندا پذیرفته شد.


اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page