• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم تانزانیا

پرچم تانزانیا
رنگها: آبی،سبز،مشکی،زرد
تاریخ ثبت پرچم: 6/30/1964 

خرید پرچم تانزانیا و مشخصات آن

فروش پرچم تانزانیا در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی تانزانیا در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده تانزانیا در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز تانزانیا در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم تانزانیا با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم تانزانیا

کشور تانزانیا یکی از زیباترین و رنگارنگ ترین پرچم های ملی در جهان را دارد. پرچمی که امروزه در تانزانیا مورد استفاده قرار می گیرد اولین بار در سال 1964 به تصویب و استفاده گردید . پرچم امروزی تانزانیا از ترکیب پرچم دو ایالت تانگانیکا و زنگبار در آن زمان تشکیل می گردد،پس از ادغام دو ایالت تانگانیکا و زنگبار با یکدیگر پرچم این دو منطقه نیز با یکدیگر ادغام گردید و از پرچم واحدی استفاده نمودند.عناصری ازهر دو پرچم اصلی آن زمان این دو ایالت را می توان در پرچم امروزی تانزانیا یافت.
نمادهای بزرگ و معانی عمیقی در پشت پرچم فعلی کشور تانزانیا وجود دارد. رنگ‌های پرچم برای نشان دادن خصوصیات مردم آن کشور، ویژگی‌های سرزمین تانزانیا مانند رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و ذخایر «غنی» آن کشور استفاده می‌شود. این معانی در قسمتهای بعدی مورد بررسی و تحلیل قرار میگیرند.

رنگهای پرچم تانزانیا

پرچم تانزانیا دارای چهار رنگ مختلف است: سبز، آبی، زرد و مشکی. مثلث بالا سمت چپ سبز رنگ و مثلث سمت راست پایین آبی رنگ هستند. مثلث ها توسط یک نوار سیاه مورب تقسیم می شوند،این نوار مشکی رنگ دارای لبه زرد رنگ می باشد. مانند سایر پرچم‌ها در سراسر جهان، رنگ‌های پرچم کشور تانزانیا اهمیت زیادی دارد.
رنگ سبز نمایانگر پوشش گیاهی و سرسبزی و همچنین منابع کشاورزی آن کشوراست و رنگ سیاه نماد بومیان  و مردمان ساکن در این منطقه می باشد و رنگ آبی نشان دهنده اقیانوس هند و همچنین رودخانه ها و دریاچه های این کشور است. نوارهای باریک زرد رنگ پرچم نیز نمادی از رسوبات زمین در کشور تانزانیا می باشد.

تاریخچه پرچم تانزانیا

در اوایل قرن بیستم، بریتانیا مسئول اداره قلمرو تانگانیکا بود. پس از جنگ جهانی دوم، این منطقه به سرزمین مورد اعتماد سازمان ملل تبدیل شد. در طول دهه 1950، این منطقه به اتحادیه ملی آفریقای تانگانیکا تبدیل شد. در طول این مدت، این منطقه دارای پرچمی متشکل از نوارهای افقی سیاه، زرد و سبز رنگ بود. تانگانیکا در سال 1961 استقلال خود را به دست آورد و پس از استقلال، نوارهای زرد رنگ به پرچم اضافه شد.
در آن زمان، پرچم پادشاهی زنگبار قرمز رنگ بود . با این حال در سال 1964 و در جریان انقلاب زنگبار  پادشاهی و سلطنت آنها سرنگون گشته و یک پرچم ملی جدید در زنگبار به تصویب رسید. این پرچم سه رنگ دارای نوارهای افقی آبی، سبز و مشکی بود. در همان سال بود که ایالت تانگانیکا و زنگبار تصمیم گرفتند برای تشکیل یک کشور با یکدیگر متحد شوند. پس از ادغام این دو منطقه ، عناصر و اجزای پرچم هر منطقه برای ایجاد یک پرچم ملی جدید استفاده گردید و این پرچم واحد برای اولین بار در ژوئن 1964 به عنوان پرچم ملی کشور تانزانیا به تصویب رسید.

حقایقی درباره پرچم تانزانیا

پرچم امروزی تانزانیا اولین بار در سال 1964 پس از اتحاد تانگانیکا و زنگبار برای تشکیل یک کشورمتحد  واحد به تصویب رسید. طراحی که از آن زمان تا به حال بدون تغییر باقی مانده است.
برخی از منابع یکی از رنگ های پرچم را زرد ذکر می کنند، در حالی که منابع دیگر آن را طلایی عنوان می کنند.
اهمیت فرهنگی، سیاسی و منطقه ای در رنگ ها و طرح پرچم  کشورتانزانیا وجود دارد.

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page