• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم برزیل

پرچم برزیل
رنگها: سبز،آبی،زرد،سفید
تاریخ ثبت پرچم:5/11/1992

خرید پرچم برزیل و مشخصات آن

فروش پرچم برزیل در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی برزیل در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده برزیل در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز برزیل در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم برزیل با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم برزیل

پرچم برزیل یکی از جذاب ترین پرچم های دنیاست. این پرچم زمینه ای سبز به همراه یک لوزی، یک دایره و آسمانی ستاره باران دارد. شعار ملی ORDEM E PROGRESSO به معنای "نظم و پیشرفت" روی نوار مرکزی این دایره دیده میشود.
در پس طرح این پرچم معانی بسیاری نهفته است. رنگ های پرچم نماد رهبران دولت های قبلی این کشور هستند.  دایره مرکزی نمادی برای نشان دادن آسمان شهر ریودوژانیرو است و ستاره ها نمایانگر هر ایالت کشور برزیل هستند. 27 ستاره در پرچم فعلی برزیل به چشم میخورند، این در حالی است که پرچم اولیه فقط 21 ستاره داشت. در قانون ثبت شده که اگر تعداد ایالت های بزریل افزایش یافت، ستاره های روی پرچم نیز افزایش بیابند.

رنگهای پرچم برزیل

پرچم برزیل زمینه ای سبز دارد. این رنگ سبز نماد خانه برانگازا پدرو، اولین امپراتور برزیل است. لوزی زرد نماد خانه هابزبرگ است و همچنین یک دایره ی آبی مرکزی و 27 ستاره نیز در پرچم مشاهده میشوند. همانگونه که پیشتر هم ذکر شد، دایره نمادی برای آسمان ریو در شب است. ستاره ها نیز نماد 27 ایالت برزیل هستند.
نواری سفید در بخش بالایی دایره وجود دارد که شعار ملی برزیل با رنگ سبز درون آن نوشته شده است.

تاریخچه پرچم برزیل

پرچم برزیل در اصل ترکیبی از نوارهای سفید و سبز بود. این پرچم دارای رنگهای ملی پرتغال و البته خانه برانگازا بود. کشتی های پرتغالی تا سال 1692 به هنگام ورود به برزیل این پرچم را به اهتزاز در می آوردند. پس از سال 1692 کشتی ها از پرچم جدیدی استفاده کردند. این پرچم زمینه ای سفید به همراه کره ای طلایی که نشان پادشاه مانوئل اول پرتغال بود، داشت.این پرچم در سراسر امپراطوری پرتغال مورد استفاده قرار میگرفت اما در برزیل نیز از این پرچم بصورت کامل و حتی بر  روی سکه های خود نیز استفاده میکردند.
هنگامی که پادشاهی برزیل در سال 1815 به رسمیت شناخته شد، از پرچم دیگری به همراه پرتغال و آلگاروز استفاده کرد. با اعلام استقلال این کشور، امپراطوری برزیل از پرچم جدید خود رونمایی کرد. در این پرچم جدید نشان سلطنتی روی یک لوزی زرد در بخش بالایی پرچم با یک زمینه سبز رنگ، وجود داشت و این پرچم شبیه به پرچم امروزی برزیل بود. این پرچم زمانی که پدرو اول امپراتور بود استفاده میشد و زمانی که پدرو  دوم به سلطنت رسید، تغییر کرد. در زمان پدروی دوم یک ستاره ی دیگر به پرچم اضافه شد تا تعداد اراضی تحت سلطه  برزیل به طور کامل روی پرچم باشند.
طراحی پرچمی که امروزه در برزیل مورد استفاده است به سال 1889 برمیگردد. تنها تفاوت میان پرچم امروزی و پرچم طراحی شده در سال 1889 تعداد ستاره هاست. این تعداد در طول سال ها تغییر کرده است و اولین تغییر آن به سال 1960 باز میگردد. سپس در سال 1968 به تعداد ستاره ها اضافه شد و تعداد ستاره های پرچمی که امروزه استفاده میشود به سال 1992 برمیگردد.

حقایقی درباره پرچم برزیل

زمانی که پرچمی قابل استفاده نباشد باید آن را در روز 19 نوامبر که روز پرچم است، سوزاند.
در صورت اعلام عزای عمومی توسط رئیس جمهور برزیل، بایستی پرچم این کشور به حالت نیمه افراشته به اهتزاز درآید.در صورت فوت رئیس جمهور،دولتهای محلی نیز میتوانند اعلام عزای عمومی نمایند.
برزیل یک سرود پرچم ملی دارد؛ این سرود به پرچم ملی اختصاص دارد. این سرود هر ساله در روز پرچم اجرا میشود.
رئیس جمهور و نخست وزیر پرچم های رسمی خود را دارند.اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page