• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم بنین

پرچم بنین
رنگها: قرمز،سبز،زرد
تاریخ ثبت پرچم: 11/16/1959 

خرید پرچم بنین و مشخصات آن

فروش پرچم بنین در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی بنین در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده بنین در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز بنین در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم بنین با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم بنین

پرچم بنین دارای معنایی فرهنگی، منطقه ای و سیاسی در طرح خود میباشد. این رنگ ها نمادی برای نشان دادن زیبایی کشور بنین،  از جمله دشت های ساوانا در شمال و نخلستان های واقع در جنوب این کشور هستند. همچنین در این پرچم نمادی برای کشته شدگان در راه این کشور نیز هست و این رنگ ها ادای احترامی به جنبش پان آفریقاییست  و توسط سایر کشورهای آفریقایی به عنوان نماد اتحاد به کار برده می شود.

رنگهای پرچم بنین

رنگ های پرچم بنین همان رنگ های سنتی مورد استفاده پان آفریقایی هاست (سبز، زرد و قرمز). یک نوار عمودی سبز در قسمت چپ و میله پرچم و دو نوار افقی زرد و قرمز در طرف دیگر پرچم به چشم میخورند. رنگ زرد و سبز نمادی برای منابع طبیعی کشور و رنگ قرمز نمادی برای کشته شدگان راه Dahomey است. این رنگ ها همچنین اشاره ای به رنگ های مورد استفاده  جریان دموکراتیک آفریقا دارند و در آخر، این رنگ ها ادای احترامی است به اتیوپی که قدیمی ترین کشور مستقل آفریقاست.

تاریخچه پرچم بنین

زمانی که ناحیه بنین تحت سلطه  فرانسه بود، مستعمره  Dahomey اجازه  استفاده  از یک پرچم مستقل را نداشت. فرانسوی ها بر این تصور بودند که داشتن پرچم مستقل به معنای استقلال طلبی مردم بنین خواهد بود. اگرچه، در سال 1958، کشور به یک استقلال نسبی رسید و سال بعدش هم از پرچم خود رونمایی کرد. زمانی که Dahomey در سال 1960 به استقلال رسید، پرچم این کشور تغییری نکرد. در سال 1972 نام این کشور به بنین تغییر پیدا کرد. سه سال بعد از این اتفاق پرچم جدیدی برای این کشور انتخاب شد. این پرچم زمینه ای سبز به همراه یک ستاره پنج پر قرمز در گوشه آن داشت. اما این پرچم به تصویب قانونی نرسید و فقط نمادی برای این کشور بود.
از این پرچم تا سال 1990 که جمهوری خلق بنین سقوط کرد، استفاده میشد. رژیم تغییر کرد و پرچمی که در سال 1959 از آن استفاده میشد دوباره به اهتزاز در آمد. این پرچم در روز یکم آگوست به رسمیت شناخته شد و از آن زمان تا به امروز به عنوان پرچم ملی بنین مورد استفاده قرار گرفته شده است.


حقایقی درباره پرچم بنین

تا پیش از رسمی شدن پرچم بنین در سال 1959، مردم این کشور از پرچم سه رنگ فرانسه استفاده میکردند.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page