• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم بلژیک

پرچم بلژیک
رنگها: مشکی،زرد،قرمز
تاریخ ثبت پرچم:1/23/1831
پرچم بلژیک چه شکلی است؟ این پرچم از سه نوار عمودی سیاه، زرد و قرمز تشکیل شده است.

معنا و مفهوم پرچم بلژیک

رنگ های پرچم بلژیک از لباس فرم سربازان دوک برابانت (Duchy of Brabant) الهام گرفته شده اند. برخی عقیده دارند که رنگ هایی که به صورت عمودی روی پرچم بلژیک قرار دارند از پرچم سه رنگ (قرمز، سفید و آبی) فرانسه الهام گرفته شده اند.

رنگهای پرچم بلژیک

در پرچم بلژیک از سه رنگ استفاده شده است: قرمز، سیاه و زرد. همانگونه که پیشتر هم بیان شد، این رنگ ها از لباس فرم سربازان دوک برابانت الهام گرفته شده اند. رنگ قرمز نمادی برای شیر قرمز هاینوت، لیمبورگ و لوکزامبورگ ( Hainaut, Limburg and Luxembourg) است. رنگ زرد نمادی برای شیر برابانت است و در آخر، نوار سیاه نماد شیر نامور و فلندرز است (Namur and Flanders). برخی عقیده دارند که این پرچم سه رنگ با الهام از پرچم سه رنگ فرانسه اما در رنگ های متفاوت، طراحی شده است.

تاریخچه پرچم بلژیک

زمانی که بلژیک تحت سلطه فرانسه بود، پرچم سه رنگ فرانسه در سراسر بلژیک به اهتزاز در می آمد. با این حال، هنگامی که شورشیان انقلاب بلژیک را آغاز کردند، پرچم این کشور را با پرچمی با نوارهای قرمز، سیاه و زرد جایگزین کردند؛ این پرچم جدید شباهت زیادی داشت به پرچمی که در طول انقلاب برابانت در قرن هجدهم استفاده میشد. این پرچم در اصل نوارهای عمودی داشت اما طرح آن در سال 1831 دچار تغییراتی شد بدین صورت که ترتیب رنگ های موجود در پرچم تغییر کردند و پرچمی که امروزه از آن استفاده میشود برای اولین بار در 12 اکتبر 1831 رونمایی  و به رسمیت شناخته شد.

حقایقی درباره پرچم بلژیک

نسبت طول به عرض پرچم بلژیک 13 به 15 است که این نسبت در مقایسه با پرچم های ملی دیگر کشورها کمی غیر معمول میباشد.
همانطور که در سایر کشورهای جهان نیز معمول است، پرچم ملی بلژیک در این کشور بر پرچم های دیگر از جمله پرچم های منطقه ای و پرچم اتحادیه اروپا ارجحیت دارد.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page