• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم بنگلادش

پرچم بنگلادش
رنگها: قرمز،سبز
تاریخ ثبت پرچم:1/17/1972

خرید پرچم بنگلادش و مشخصات آن

فروش پرچم بنگلادش در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی بنگلادش در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده بنگلادش در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز بنگلادش در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم بنگلادش با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم بنگلادش

پرچم بنگلادش از یک زمینه سبز رنگ با یک دایره  قرمز در مرکز تشکیل شده است. این پرچم کاملا ساده است اما مفهوم عمیقی در پس این پرچم قرار دارد. این دایره قرمز رنگ دارای دو معنای مهم و متفاوت میباشد. اولآ این رنگ سرخ نمایشگر تابش خورشید بر سرزمین بنگلادش میباشد. و نمادی است برای نشان دادن خون افرادی که در راه استقلال بنگلادش کشته شدند. رنگ سبز پرچم نیز  نمادی برای نشان دادن زیبایی کشور بنگلادش می باشد.

رنگهای پرچم بنگلادش

پرچم بنگلادش فقط از دو رنگ تشکیل شده است: سبز و قرمز. از این رو پرچم بنگلادش را  پرچم "قرمز و سبز"  می نامند. همانطور که قبلا هم اشاره شد، قرمز نماد تابش خورشید بر سرزمین بنگلادش و خون افرادی که در راه استقلال بنگلادش به شهادت رسیدند است و سبز نیز نماد سرزمین سرسبز کشور بنگلادش است.

تاریخچه پرچم بنگلادش

اولین پرچم رسمی بنگلادش در سال 1970 طراحی شد. گروهی از دانشجویان دانشگاه Dhaka مسئول طراحی این پرچم بودند. اولین پرچم با پارچه های اهدایی دوخته شد.
اولین پرچم بنگلادش دارای طرحی از نقشه این کشور بر روی مرکز این پرچم بود. رنگ این نقشه زرد رنگ بود. نسخه اول پرچم بنگلادش پیش از طراحی شدن توسط دانشجویان از یک اطلس برداشته شده بود. این پرچم برای اولین بار در تاریخ 2 مارس 1971 در دانشگاه به اهتزاز در آمد. سال بعد، پرچم اصلاح شد. در نسخه جدید، تصویر نقشه از مرکز پرچم برداشته شد و به جای آن یک دایره قرمز در مرکز پرچم قرار داده شد. دلیل برداشتن این نقشه از مرکز پرچم، دشواری ارائه آن از دو طرف پرچم بیان شد. از پرچم اصلاح شده در 17 ژانویه ی 1972 به طور رسمی رونمایی گردید.

حقایقی درباره پرچم بنگلادش

بسیاری از مقامات رسمی کشور از جمله رئیس جمهور، نخست وزیر و قاضی ارشد کشور ملزم به اهتزاز درآوردن پرچم ملی کشور در اقامتگاههای رسمی خود هستند.
این پرچم در برخی روزها از جمله روز استقلال کشور، روز پیروزی ملت، روز میلاد حضرت محمد (ص) و سایر روزهای تعیین شده توسط دولت بنگلادش در تمامی مراکز دولتی و خصوصی به اهتزاز در می آید.
این پرچم در روزهایی مانند روز جهانی زبان مادری، روز عزای عمومی و سایر روزهای تعیین شده از سوی دولت به صورت نیمه به اهتزاز در می آید.
در سال 2013، مردم بنگلادش برای ایجاد یک پرچم انسانی دور هم جمع شدند و اینگونه نام این کشور را به عنوان یک رکورد جهانی برای ایجاد بزرگترین پرچم ملی انسانی در جهان، به ثبت رساندند.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page