• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم استرالیا

پرچم استرالیا
رنگ ها: آبی، قرمز، سفید.
تاریخ ثبت پرچم: 4/14/1954

خرید پرچم استرالیا و مشخصات آن

فروش پرچم استرالیا در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی استرالیا در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده استرالیا در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز استرالیا در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم استرالیا با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم استرالیا

پرچم استرالیا از سه نماد برجسته تشکیل شده است. یکی از این سه نماد پرچم اتحاد است که همان پرچم پادشاهی متحده بریتانیاست. در پرچم پادشاهی بریتانیا سه صلیب به نشانه ی سه کشور زیر مجموعه این امپراطوری گنجانده شده است: صلیب سنت جورج نشان انگلستان، صلیب سنت پاتریک نشان ایرلند شمالی و صلیب سنت آندریاس نشان اسکاتلند. نشان اتحاد به این منظور به پرچم استرالیا اضافه شده است که گواه تاریخ استعمار این کشور توسط بریتانیاست.

در پرچم استرالیا نماد کشور های مشترک المنافع هم به وضوح دیده می شود. این ستاره هفت پر سفید رنگ نشان دهنده شش کشور عضو فدراسیون می باشد. نماد سوم در این پرچم ،پنج ستاره صورت فلکی چلیپا است. این صورت فلکی از زمان استعمار این کشور توسط بریتانیا نماد پرچم استرالیا بوده است.


رنگ های پرچم استرالیا

سه رنگ در پرچم استرالیا به کار رفته است. قرمز، آبی و سفید. رنگ پس زمینه پرچم به رنگ آبی است و این رنگ در نشان پرچم اتحاد نیز به کار رفته است. رنگ قرمز در بخش هایی از نشان پرچم اتحاد دیده می شود و در نهایت رنگ سفید که هم در نشان پرچم اتحاد وجود دارد و هم در ستاره های صورت فلکی  چلیپا و ستاره 7 پر کشورهای مشترک المنافع.

تاریخچه پرچم استرالیا

استرالیا در قرن نوزدهم مستعمره بریتانیا به شمار می رفت و  نشان اتحاد برای نخستین بار در سال 1770 در پرچم این کشور به کار برده شد. در قرن نوزدهم جنبش پرچم ها آغاز شد و پرچم های غیر رسمی هم به عنوان نماد کشور به کار برده می شدند.  متداول ترین نوع این پرچم های غیر رسمی پرچم فدراسیون بود که در سال 1831 توسط کاپیتان جان نیکلسون طراحی و مورد استفاده قرار گرفت.

در قرن بیستم به تدریج ایده استفاده از یک پرچم ملی به طور جدی مطرح شد. در سال 1990 رقابتی برای یافتن بهترین طراحی برای پرچم ملی در کشور برگزار شد. پرچمی در این رقابت پیروز می شد که نشان اتحاد و صورت فلکی چلیپا را به خوبی در طراحی خود به کار برده باشد. در ادامه رقابت دیگری نیز در کشور برگزار شد که 32000 طراحی مختلف برای شرکت در مسابقه ارسال شدند. نتایج هر دو رقابت با یکدیگر تلفیق شدند و طراحی ها بر اساس 7 ویژگی مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این میان می توان به وفاداری، تاریخچه و هزینه تولید پرچم اشاره کرد. در نهایت 5 طراحی که تفاوت چندانی هم با یکدیگر نداشتند انتخاب شدند، برندگان جایزه را میان خود تقسیم کردند. جایزه به ارزش امروز چیزی در حدود 25000 هزار دلار بود. بالاخره در سال 1901 پرچم ملی استرالیا به اهتزاز در آمد. پرچم در سال 1908 یک تغییر جزئی داشت و آن اینکه ستاره کشورهای مشترک المنافع از شش پر به هفت پر تغییر داده شد و از آن پس پرچم این کشور به همان صورت باقی مانده است.

حقایقی درباره پرچم استرالیا

لایحه پرچم که به تصویب مجلس استرالیا رسیده است حد و مرز طراحی پرچم استرالیا را به دقت تعیین کرده است.

در لایحه پرچم نکاتی که برای به اهتزاز درآمدن پرچم باید در نظر گرفته شوند نیز مشخص شده است.  

توصیه شده است پرچم آنها در طول ساعات روز به اهتزاز درآید. اگر پرچم در ساعاتی از شب برافراشته شود باید توسط نورافکن ها روشن شود.

در توصیه ها آمده است که نباید دو پرچم در یک تیرک برافراشته شوند.

کشور استرالیا با استفاده از یک سرویس ارسال ایمیل به شهروندان اطلاع می دهد که چه زمانی می توانند پرچم را به اهتزاز درآوردند.

سوم سپتامبر به عنوان روز ملی پرچم استرالیا تعیین شده است.  

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page