• تماس با ما: 16-66384915
  • ایمیل به ما: parse_parcham@yahoo.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 16:00

پرچم آلبانی

پرچم آلبانی
رنگ ها: مشکی، قرمز
تاریخ ثبت پرچم: 11/28/1912

خرید پرچم آلبانی و مشخصات آن

فروش پرچم آلبانی در انواع پرچم رومیزی ، پرچم تشریفات و پرچم اهتزاز انجام می گردد.

پرچم رومیزی آلبانی در ابعاد 20در30 سانتی متر

پرچم تشریفات یا پرچم ایستاده آلبانی در ابعاد 90در150 سانتی متر

پرچم اهتزاز آلبانی در ابعاد 70در120 و 90در150 سانتی متر

شما میتوانید جهت خرید انواع پرچم آلبانی با شماره تلفنهای پارسه پرچم تماس حاصل فرمایید. 16-02166384915   

معنا و مفهوم پرچم آلبانی

پرچم کشور آلبانی از طراحی بسیار ساده و در عین حال منحصر به فردی برخوردار است. تنها عنصری که در طراحی این پرچم به کار رفته است تصویر یک عقاب دو سر است که در مرکز پرچم قرار داده شده است. عقاب از زمان قرون وسطی نماد کشور آلبانی به شمار می رفته است. تصویر عقاب در آغاز و پیش از آنکه توسط دولت آلبانی مورد استفاده قرار گیرد نشان خانواده ای اشرافی در آلبانی بود. تصویر عقاب نشان دهنده تمایل ملت آلبانی برای بدست آوردن استقلال و خارج شدن از سلطه عثمان ها بود. پس از به استقلال رسیدن آلبانی و استفاده نماد در پرچم ملی کشور، تصویر عقاب تبدیل به نماد ملی کشور آلبانی شد.

رنگ به کار رفته در زمینه پرچم نیز مفهوم بخصوصی دارد و نشان دهنده قدرت، شجاعت و رشادت است.


رنگ های پرچم آلبانی

در طراحی پرچم کشور آلبانی تنها از دو رنگ قرمز و سیاه استفاده شده است. از رنگ قرمز به عنوان رنگ زمینه پرچم استفاده شده است. رنگ قرمز به عنوان نمادی از شجاعت، دلاوری و قدرت به کار رفته است.

تصویر عقاب دو سر که نمادی شناخته شده برای تمام ملت آلبانی است به رنگ سیاه در مرکز پرچم گنجانده شده است.

تاریخچه پرچم آلبانی

طراحی این پرچم به سال 1400 میلادی و به زمانی باز می گردد که یانوش هونیادی برای نخستین بار از این پرچم برای لشکرکشی در مقابل عثمان ها استفاده کرد. این پرچم بسیار پیش از اینکه به عنوان یک نماد ملی به کاربرده شود به یک خانواده اشرافی تعلق داشت.

از آغاز قرن هجدهم وطن پرستان آلبانی از تصویر این عقاب دو سر در طراحی پرچم کشور استفاده کردند. از سال 1912 و با پیروزی وطن پرستان در مقابل عثمان ها این پرچم به عنوان پرچم رسمی کشور به رسمیت شناخته شد.

پرچم اولیه از زمانی که به رسمیت شناخته شده است شاهد تغییراتی نیز بوده است. در زمان سلطنت پادشاه زوگ از سالهای 1920تا 1930 یک تاج هم به تصویر پرچم اضافه شد. بعد از جنگ جهانی دوم برای نشان دادن گرایشات کمونیستی یک ستاره 5 پر به پرچم اضافه شد. بعد ها پس از سقوط دولت در سال 1992 این نماد از پرچم حذف شد.

طراحی امروزی پرچم از تاریخ 7 آپریل 1992 مورد استفاده قرار گرفته است و در سال 2002 تمام پرچم های موجود در کشور با این طرح هماهنگ شدند.

حقایقی درباره پرچم آلبانی

آلبانی های ساکن جمهوری کوزو  پرچم ملی کشور آلبانی را به طور غیر رسمی برافراشته بودند. امروزه این افراد از پرچم متفاوتی استفاده می کنند تا نماد ملت دیگری را مورد استفاده قرار نداده باشند.

پرچم غیر نظامی و پرچم ناوگان دریایی کشور آلبانی با پرچم رسمی و ملی کشور آلبانی تفاوت دارد.

اطلاعات تماس

تماس با ما: 66384916 - 66384915 - 09125786959
ارسال ایمیل به ما : parse_parcham@yahoo.com
نشانی: تهران،خیابان رودکی،نبش هاشمی،مجتمع اداری کیش،طبقه سوم،واحد11

demo
 
پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها ودر تیراژهای مختلف.ارائه دهنده خدمات چاپ سابلیمیشن  برروی محصولاتی متنوع مانند تیشرت،لیوان سرامیکی ،انواع شال،کوسن با تنوعی گسترده.ما می توانیم انواع نیازهای تبلیغاتی شما را در تیراژهای گوناگون و مطابق با نیاز شما تامین نماییم.


با کلیک بر روی نام اپراتور از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید

. از طریق واتس آپ بصورت آنلاین با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page