پرچم آرژانتین

پرچم آرژانتین
رنگ ها: آبی روشن،سفید،طلایی
تاریخ ثبت پرچم: 2/12/1812

پرچم کشور آرژانتین از سه نوار افقی یک اندازه در رنگ های آبی روشن و سفید تشکیل شده است. در مرکز این پرچم تصویر خورشید ماه می به رنگ سفید خودنمایی می کند. طراحی فعلی پرچم این کشور در سال 2012  به عنوان پرچم ملی به ثبت رسیده است در حالی که اولین پرچم این کشور در 27 فوریه 1812 مورد استفاده قرار گرفت.


معنا و مفهوم پرچم آرژانتین

پرچم آرژانتین به طراحی ساده و زیبای خود می بالد. با این وجود در طراحی این پرچم نماد ها و مفاهیم بسیاری نهفته است. این پرچم از سه نوار افقی به رنگ های آبی و سفید تشکیل شده است. رنگ آبی و سفید توسط مانوئل بلگرانو (Manual Belgrano ) انتخاب شده است. وی رهبر انقلاب ماه می در مبارزه با امپراتوری اسپانیا بود. این رنگها به معنای آسمان آبی و پدیدار شدن ابر ها هستند. اتفاقی که گفته می شود در جریان تظاهرات آزادی خواهانه در سال 1810 به وقوع پیوست.

"خورشید ماه می" نیز بعد ها به طراحی این پرچم اضافه شده است. این خورشید طلایی ، به گفته مورخ بزرگ دیگو ابد دسانتلین (Diego Abad de Santillan) نماد اینتی، ایزد بانوی خورشید در مذهب امپراتوری اینکا است.


رنگ های پرچم آرژانتین

پرچم آرژانتین از سه رنگ تشکیل شده است.  سه نوار افقی به رنگ های آبی روشن و سفید است. دو نوار بالایی و پایینی به رنگ آبی روشن و نوار میانی به رنگ سفید هستند. نماد خورشید طلایی ماه می در مرکز پرچم ودر نوار سفید به رنگ طلایی می باشد.

تاریخچه پرچم آرژانتین

طراحی پرچم آرژانتین به زمان جنگ استقلال طلبی این کشور باز می گردد. در آن زمان مانوئل بلگرانو، رهبر انقلاب آرژانتین متوجه شد که میهن پرستان و هواداران پادشاهی از رنگهای قرمز و زرد پرچم اسپانیا استفاده می کنند. در آن زمان او تصمیم گرفت نمادی مختص آرژانتین را برای روی کلاه انقلابیون ایجاد کند. در سال 1812 با این طرح موافقت شد. چند روز پس از این اتفاق مانوئل بلگرانو پرچمی با استفاده از همان رنگ ها را طراحی کرد. این پرچم نخستین بار در 27 فوریه 1812 به اهتزاز درآمد. آن پرچم از رنگ های مشابه پرچم فعلی برخوردار بود اما نماد خورشید ماه می در آن وجود نداشت.

با وجود اینکه نماد روی کلاه از جانب نخستین حزب نظام سه حزبی آرژانتین مورد موافقت واقع شده بود، اما طراحی پرجم مورد استقبال آنها قرار نگرفت. دومین حزب آرژانتین طراحی پرچم را به عنوان پرچم ملی به رسمیت نشناخت اما موافقت کرد که از آن به عنوان پرچم جنگ استفاده شود. طراحی پرچم سرانجام در سال 1816 توسط کنگره استان توکومان به عنوان پرچم ملی آرژانتین به رسمیت شناخته شد. دو سال بعد در سال 1818 نماد خورشید ماه می به این پرچم اضافه شد.

حقایقی درباره پرچم آرژانتین

20 ژوئن روز ملی پرچم این کشور است. این روز در سال 1938 توسط روبرتو اورتیز (Roberto Ortiz ) رئیس جمهور وقت در آن زمان مورد تحریم واقع شد.

باور عمومی حاکی از آن است که رنگ آبی و سفید به کار رفته در پرچم نماد آسمان و ابرها هستند. در حالی که برخی از مورخان رنگ های به کار رفته در پرچم را نماد دودمان بوربون قلمداد می کنند.

نماد خورشید ماه می برگرفته از حکاکی روی اولین سکه آرژانتین است.

طراحی پرچم آرژانتین الهام بخش طراحی پرچم های پرو و ایالات متحده ی آمریکای مرکزی است.

سه سرود ملی برای پرچم آرژانتین سروده شده است.

demo

 

پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها و با تیراژهای مختلف.ما می توانیم پرچم های شما را با هر نوع چاپ،سایز و تیراژی تولید نماییم.

تلفن دفتر:
66384916 - 66384915
موبایل:
09125786959
آدرس:
تهران، بزرگراه نواب، خیابان رودکی،
چهار راه هاشمی، مجتمع اداری کیش، پلاک65، طبقه سوم، واحد 11
شبکه های اجتماعی ما:
  

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

. از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page