پرچم آنگولا

پرچم آنگولا
رنگ ها: مشکی، قرمز، زرد
تاریخ ثبت پرچم: 11/11/1975

 

پرچم آنگولا از دو نیمه تشکیل شده است. نیمه بالایی به رنگ قرمز و نیمه پایینی به رنگ سیاه است. در مرکز پرچم نمادی به رنگ زرد خودنمایی می کند که متشکل از یک چرخ دنده نصفه است که با یک داس قطع شده و یک ستاره 5 پر را همچون تاجی بر سر دارد.


معنا و مفهوم پرچم آنگولا

رنگ ها و نماد به کار رفته در طراحی پرچم کشور آنگولا دارای معنا و مفهومی هستند. رنگ ها نماد قاره آفریقا و خون هایی است که در راه  استقلال این قاره ریخته شده است. چرخ دنده نماد کارگران صنعتگر این کشور است. داس نماد زارعان و کشاورزان آنگولا است و ستاره 5پر، نماد سوسیالیسم است.


رنگ های پرچم آنگولا

پرچم کشور آنگولا از دو نوار افقی تشکیل شده است. نوار بالایی پرچم به رنگ قرمز می باشد،رنگ قرمز بیانگر خون هایی است که در جنگ برای استقلال طلبی ریخته شده، و رنگ سیاه در نوار زیرین به کار برده شده است که نماد تمام قاره آفریقا است.

نماد چرخ دنده ، داس و ستاره 5 پر که در مرکز پرچم گنجانده شده است نیز به رنگ زرد می باشد.

تاریخچه پرچم آنگولا

نخستین بار پرچم کشور آنگولا در سال 1975 روی کار آمد. طراحی پرچم برگرفته از پرچمی است که توسط جنبش خلق برای آزادی آنگولا مورد استفاده قرار گرفته بود. رنگ های پرچم فعلی و رنگ های به کار رفته در پرچم  جنبش خلق برای آزادی آنگولا یکسان هستند اما نماد پرچم جنبش خلق برای آزادی آنگولا تنها همان ستاره 5 پر بود. با وجود طراحی جدیدی که در سال 2003 پیشنهاد شد، پرچم این کشور ساختار اولیه خود را حفظ کرده است. مجلس آنگولا پیشنهاد انتخاب طراحی خوشبینانه تری را ارائه داد اما پرچم این کشور به همان شکل اولیه خود باقی ماند.

حقایقی درباره پرچم آنگولا

توصیف پرچم این کشور در قانون اساسی این کشور آورده شده است.

پرچمی با طراحی برگرفته از یک نقاشی در غاری در آنگولا پیشنهاد شد، اما این ایده هرگز مورد استقبال واقع نشد.

demo

 

پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها و با تیراژهای مختلف.ما می توانیم پرچم های شما را با هر نوع چاپ،سایز و تیراژی تولید نماییم.

تلفن دفتر:
66384916 - 66384915
موبایل:
09125786959
آدرس:
تهران، بزرگراه نواب، خیابان رودکی،
چهار راه هاشمی، مجتمع اداری کیش، پلاک65، طبقه سوم، واحد 11
شبکه های اجتماعی ما:
  

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

. از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page