پرچم الجزایر

پرچم الجزایر
رنگ ها: سبز، قرمز، سفید
تاریخ ثبت پرچم: 7/3/1962

پرچم کشور الجزایر به دو نیمه تقسیم شده است. یکی نیمه به رنگ سفید و نیمه دیگر به رنگ سبز است. در مرکز پرچم نیز هلال ماه به همراه یک ستاره گنجانده شده است.


معنا و مفهوم پرچم الجزایر

پرچم الجزایر از دو نوار عمودی تشکیل شده است و در مرکز پرچم و درست در محل تلاقی دو نوار یک هلال ماه و یک ستاره قرمز جای گرفته اند. هلال ماه و ستاره پنج پر و همینطور رنگ سبز به کار رفته در پرچم نشان دهنده مذهب رسمی این کشور یعنی دین اسلام هستند.

رنگ های پرچم الجزایر

طراحی این پرچم  شامل دو نوار عمودی است که پس زمینه پرچم را به وجود می آورند. نوار سبز رنگ در قسمتی هست که از آنجا پرچم به تیرک پرچم متصل می گردد و نوار دیگر به رنگ سفید می باشد. هلال ماه و ستاره ای که در مرکز پرچم قرار دارند به رنگ قرمز هستند،رنگ ها و نمادی که در پرچم به کار رفته اند همگی بیانگر مذهب ملی این کشور یعنی اسلام هستند.

تاریخچه پرچم الجزایر

تاریخچه استفاده از  نماد هلال ماه و ستاره درپرچم الجزایر به مدت ها قبل بر می گردد. نخستین بار در قرن  پانزدهم این نماد در پرچم دزدان دریایی  الجزایری  مورد استفاده قرار گرفت. اما از آنجایی که هلال ماه نماد دین اسلام است در طراحی پرچم ملی این کشور نیز به کار برده شد. نمونه ای مشابه با پرچم فعلی این کشور در سالهای 1958 تا 1962 مورد استفاده قرار گرفت. طراحی امروزی پرچم الجزایر از سوم جولای 1962 مورد استفاده قرار گرفته است و از آن زمان هیچ تغییری پیدا کرده است.

حقایقی درباره پرچم الجزایر

این کشور در خصوص ویژگی های به کار رفته در  طراحی پرچم ملی خود قوانین مشخصی دارد. رنگ ها به وضوح در این قوانین مورد اشاره قرار گرفته اند. در این قوانین آمده است که رنگ سبز به کار رفته در این پرچم باید از ترکیب میزان برابری از  رنگ آبی و زرد حاصل شده باشد و رنگ قرمز بکار رفته هم باید خالص باشد و به هیچ وجه به آبی و یا زرد گرایش نداشته باشد.

demo

 

پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها و با تیراژهای مختلف.ما می توانیم پرچم های شما را با هر نوع چاپ،سایز و تیراژی تولید نماییم.

تلفن دفتر:
66384916 - 66384915
موبایل:
09125786959
آدرس:
تهران، بزرگراه نواب، خیابان رودکی،
چهار راه هاشمی، مجتمع اداری کیش، پلاک65، طبقه سوم، واحد 11
شبکه های اجتماعی ما:
  

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

. از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page