پرچم اسلواکی

پرچم اسلواکی
رنگ ها: قرمز، آبی، سفید
تاریخ ثبت پرچم: 9/3/1992


معنا و مفهوم پرچم اسلولکی

در طراحی پرچم اسلواکی از سه نوار افقی استفاده شده است. رنگ های پان اسلاو در این طراحی دیده می شوند. این رنگ ها در طراحی پرچم تمام کشور های اسلاو دیده می شود. برای آنکه طراحی این پرچم از طراحی کشور فدراسیون روسیه متمایز باشد، نشان ملی کشور اسلواکی در سمت چپ پرچم گنجانده شده است.

نشان ملی این کشور روی تصویری از سپری با سبک گوتیک، نقش بسته است. روی این سپر صلیبی با دو علامت بعلاوه روی رشته کوهی با سه قله دیده می شود. صلیب در نشان ملی، نماد مسیحیت است و سه قله کوه نیز نماد رشته کوه های فترا ، ماترا و تاترا هستند.


رنگ های پرچم اسلواکی

همانطور که پیش از این گفتیم، رنگ های به کار رفته در پرچم اسلواکی رنگ های پان اسلاو هستند. قرمز، سفید و آبی رنگ های پان اسلاو هستند. این رنگ ها برگرفته از پرچم کشور روسیه هستند که خود الهام گرفته از پرچم هلند است. این رنگ ها تنها رنگ های اصلی در پرچم اسلواکی بوده که در نشان ملی این کشور نیز به کار رفته اند.

تاریخچه پرچم اسلواکی

نشان ملی اسلواکی تنها با هدف ایجاد تمایز میان این پرچم و پرچم کشور روسیه به طراحی پرچم افزوده شد.

در سال 1993 ویژگی های دقیق و جزئیات این طراحی در قانون این کشور به ثبت رسید.

حقایقی درباره پرچم اسلواکی

تاریخچه استفاده از سه نوار رنگی در پرچم اسلواکی به سال 1840 باز می گردد. جمهوری اسلواکی و چک اسلواکی هر دو از این پرچم استفاده می کردند. نشان ملی در طراحی آن پرچم وجود نداشته و این تنها تفاوت پرچم امروزی با پرچم آن زمان است.

در سال 1990 هنرمند معروف لادیسلاو چیساریک توسط وزارت امور داخله برای طراحی پرچم و نشان ملی گماشته شد. طراحی از نشانی متعلق به قرن چهاردهم الهام گرفته شد. طراحی جدید پرچم ملی بدون حضور نشان ملی، در همان سال مورد استفاده قرار گرفت. در تاریخ سوم سپتامبر 1992 نشان ملی به پرچم اضافه شد. طراحی پرچم اسلواکی از آن زمان تغییر نکرده است.

demo

 

پارسه پرچم تولید کننده انواع پرچم رومیزی، پرچم اهتزاز، پرچم تشریفات، پرچم تبلیغاتی، پرچم کشورها، پرچم مذهبی و چاپ پرچم سازمانی و شرکتی در انواع سایزها و با تیراژهای مختلف.ما می توانیم پرچم های شما را با هر نوع چاپ،سایز و تیراژی تولید نماییم.

تلفن دفتر:
66384916 - 66384915
موبایل:
09125786959
آدرس:
تهران، بزرگراه نواب، خیابان رودکی،
چهار راه هاشمی، مجتمع اداری کیش، پلاک65، طبقه سوم، واحد 11
شبکه های اجتماعی ما:
  

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

. از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page